13 юни 2020 г. 
виртуално събитие
С подкрепата на:

Виртуално технологично събитие за най-малките

иноватори, създатели и предприемачи

 

KITE Projects 2020

Kids i-ncredible Technology & Engineering Projects
13 юни 2020 г.
10:00 - 15:30

Kids i-ncredible Technology & Engineering Projects (KITE Projects) е годишно тех събитие за деца, в рамките на което децата представят своите невероятни софтуерни, хардуерни и инженерни проекти. 

Заради Covid-19 тазгодишното издание ще бъде виртуално!

Tова всъщност е добра новина, защото ограниченията падат:

- виртуалната зала е достатъчно голяма за всички желаещи (участници и посетители)

- виртуалната зала е на един клик разстояние от всяка точка на България (и света)

- времето във виртуалната зала е по-гъвкаво и достатъчно за всеки

KITE Projects се организира от CoderDojo България, Дигитална Национална Коалиция и екип от доброволци, с подкрепата на STARТS, Фондация "Америка за България", Vivacom, Посолство на Ирландия в България, Eleven,  Coursedot, Paysafe, SiteGround, Industryinfo.bg, Инженеринг ревю, Музейко, Училищна Телерик Акдемия  и има за цел да възнагради усилията и ентусиазма на малките създатели. 

KITE Projects е събитието, с което отпразнуваме края на учебната година. Поканени са всички деца от доджо клубовете в страната и всяка нинджа има възможност да вдъхнови останалите със своя проект, да се вдъхнови от проектите на другите и да се забавлява в разнообразни тех работилници.

Добре дошли са и роднини и приятели, които да подкрепят малките нинджи и да се насладят на техните уникални проекти.

Това е денят, в който можем да литнем с хвърчилото на въображението и да се потопим в невероятните проекти на нашите нинджи, за които няма невъзможни неща. 

Организирано от:
С подкрепата на:

Победители в категория STEAM

1 място: Боян Белчев с проекта Електрогенератор

2 място: Берен Иляз и Теодора Свиленова с проекта Пълен напред

3 място: Виктор Узунов с проекта Парти светлини

Победители в категория Scratch игра до 8 г.

1 място: Рада Георгиева с проекта Игра за движение по пътищата

2 място: Хана Панайотова с проекта Охлюви /споделено 2 място/

2 място: Владислав Карауланов с проекта Azbuka /споделено 2 място/

 

Победители в категория Scratch игра 9 г.

1 място: Камен Орев с проекта Игра на букви

2 място: София Симова с проекта If you are bored

3 място: Емил Славчев с проекта Вълшебния Скрач

 

Победители в категория Scratch игра 10 г.

1 място: Александър Михайлов с проекта Scratch в света на компютърните вируси

2 място: Никола Михайлов, Борис Димов, Боян Бояджиев с проекта Space Mission /споделено 2 място/

2 място: Серафим Ковачевич с проекта Приключения с Коти и Миши /споделено 2 място/

 

Победители в категория Scratch игра 11 г.

1 място: Александър Костов с проекта Rubik Cube

2 място: Виктория Кръстева и Виктория Стаменова с проекта Игра на знанието

3 място: Николай Димитров с проекта Volleyball rules and game

 

Победители в категория Scratch игра 12+

1 място: Полина Тодорова с проекта Save the fish

2 място: Божидар Дудев с проекта Приключенията на Хектор

3 място: Петър Куцаров с проекта The First Game (MAZE)

 

Победители в категория Scratch история до 10 г.

1 място: Борислав Луканов с проекта Приказка за Земята

2 място: Моника Петкова с проекта Денят на моя Зайо

3 място: Николай Игнатов с проекта Scratch meet Mugman

 

Победители в категория Scratch история 11+

1 място: Белослава Калчишкова и Антон Кремов с проекта Космосът и гравитацията

2 място: Айджан Ахмед с проекта frends

3 място: Лариса Мартинова и Християна Стойчева с проекта AsteroidsGo

 

Победители в категория OPEN до 11

1 място: Йоан Янчев с проекта Изкуствен интелект за морски шах

2 място: Габриела Петрова и Миа Колева с проекта Cookie Kids

3 място: Дара Панайотова с проекта Make today great – Go green!

 

Победители в категория OPEN 12+

1 място: Константин Костадинов, Борис Коцев, Христо Гаджев с проекта Space FriendSHIP

2 място: Александра Умленска с проекта The past future bike

3 място: Адриан Пекунов, Ради Иванов с проекта The Adventures of Steve

 

Победители в категория Micro:Bit

1 място: Антония Митева и Румяна Иванова с проекта Влагоmetre

2 място: Александър Желязков, София Лазарова с проекта Spider

3 място: Димитър Илиев с проекта Microbit Compass

 

Специална награда на Ирландския посланик Н. Пр. Майкъл Форбс по препоръка на журито на CoderDojo България:

Магдалена Христова, Йоанна Стоянова, Мария Симова, Боян Гогов, Стела Атанасова, Емануел Олимпиев, Никола Колев, Андреа Заркова, Борис Евтимов, Лора Митева, Яна Портарска, Симона Костова, Надежда Русанова

Специална награда на фондация „Америка за България“:

Илия Томов, Борис Карчев, Виктория Карчева, Анелия Николова, Аделина Дочева, Людмил Широв, Калина Трифонова, Теодора Кирова, Алейна Реджебова, Борислав Дочев, Георги Георгиев, Момчил Славов, Анет Петкова, Андреа Атанасова, Никол Овчарова

 

Специална награда на Училищна Телерик Академия:

София Стоянова, Ерика Азманова, Лия Бозвелийска, Мартин Причкапов, Николай Причкапов, Боян Пейчев, Златина Гочева, Петя Господинова, Михаела Колева, Даниел Петров, Калоян Цанков, Виктор Михайлов, Галин Асенов, Боян Турлаков, Валерия Първанова, Виктор Младенов, Иван Кондев, Чавдар Чоков, Александър Младенов, Крум Султов, Петър Ананиев, Никола Грозданов, Божидар Кабахчийски, Дарко Тачев, Колю Колев, Христо Хубенов, Елена Иванова, Ния Обретенова, Захари Мирев, Калоян Тренев, Никола Пеев, Кристиян Бързанов, Михаил Лазаров

 

Специална награда на CoderDojo България за най-малка нинджа:

Матей Янчев, 5 г.

Класиране

 

Въпроси:

Кога?
13 юни 2020 г. Допълнителна информация за програмата очаквайте скоро!
 
Къде?
@ Виртуално. Допълнителна информация за начина на достъп очаквайте скоро!
Какво?
Еднодневно технологично събитие за деца от 7 до 17 години и техните родители, което включва изложение на проекти, състезание и практически работилници.
За кого?
За всяко дете, обичащо технологиите!
  • Бивши и настоящи нинджи от доджо клубове в България 
  • Ученици в Училищна Телерик Академия
  • Ученици от ТУЕС
  • Ученици от всички училища, които изучават програмиране и STEAM
Всяко дете може да се включи в събитието след предварителна регистрация.
Децата ще представят своите тех проекти и ще се състезават за награди.
Организирано от

CoderDojo България и Дигитална Национална Коалиция. 

С подкрепата на STARТS, Посолство на Ирландия в България, Фондация "Америка за България", Vivacom, Eleven, Coursedot, Paysafe, SiteGround, Industryinfo.bg, Инженеринг ревю, Музейко, Училищна Телерик Акдемия 

Регистрация на проект

Каним всяко дете от CoderDojo България или партньорска организация да се регистрира тук  до 3 юни, да изпрати своя проект и видео презентация. 

Проектът трябва да е разработен на Scratch, Micro:Bit, STEAM, HTML, Java Script, App Inventor, SQL, Hardware и друго.

Проектът може да е разработен самостоятелно или в отбор до 3 деца.

Всяко дете, което ще присъства на събитието, трябва да има своя регистрация. 

Няколко дни преди събитието всяко регистрирано дете с изпратен проект ще получи физически pre-event пакет (съобразен с нормите за дезинфекция и безопасност). 

В него ще намери код за достъп до събитието, необходими материали за включване в допълнителните STEAM работилници, както и малки изненади.

След събитието наградените проекти също ще получат своите физически награди. 

 

Целта е да подкрепим всички деца по пътя им в опознаването на технологиите, да ги насърчим да продължат и да ги похвалим колко добре са се справили. Жури ще оцени най-добрите проекти и всички ще получат награди.

Не е нужно проектите да са безгрешни или да са сложни.

Нашите деца са невероятни и искаме да ги подкрепим и насърчим.

Смятаме, че те имат идеи, които могат да осъществят и да представят блестящо.

Категории и критерии за оценяване

Всяко дете може да участва с един проект, регистриран в една от категориите:

  • Scratch игра

  • Scratch история

  • Micro:Bit

  • STEAM

  • OPEN

Критериите, по които се оценяват проектите от журито:

  • Колко COOL е идеята

  • Изпълнение и разбиране на кода

  • Дизайн

  • Презентация на проекта

 

Партньори

Подкрепящите новото поколение създатели, иноватори и предприемачи 
Партньори
STARTS- MAIN-Black-Transparent-backgroun
EI_GreenGold(RGB).png
vivacom-logo.png

Влючете се в най-вълнуващата възможност да подкрепите новото поколение на дигитални създатели, иноватори и предприемачи!

 
 

Програма

Програма

The sky's the limit

  • White Facebook Icon

© 2020 by CoderDojo Bulgaria